grota solna

Ból gardła, katar i zapalenie zatok – to jedne z najczęstszych chorób wywołanych smogiem. W Aquarionie można skorzystać ze specjalnych inhalacji niwelujących negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza.

Najnowsza atrakcja Parku Wodnego w Żorach, Grota Solna, to 12 ton soli, którą sprowadzono prosto z Morza Martwego i Pakistanu. Jej wyjątkowe właściwości pomagają w leczeniu chorób układu oddechowego. Inhalacje specjalną solą pozytywnie wpływają także na pracę serca i spowalniają starzenie się skóry. Aby wzmocnić efekty w grocie zainstalowano również jonizatory i mini tężnię solankową. Powietrze jest tu zatem nie tylko krystalicznie czyste, ale dzięki wysokiemu stężeniu jodu, wapnia i magnezu – także bardzo zdrowe.

Wizyta w grocie polecana jest także wszystkim zestresowanym, zmęczonym i przepracowanym. Generator mgły, muzyka relaksacyjna i terapia kolorami pomogą ukoić skołatane nerwy i zregenerować siły. 

Nowa atrakcja nie jest dodatkowo płatna – z groty solnej mogą skorzystać wszyscy posiadacze biletu wstępu do Parku Wodnego. Z groty można również skorzystać bez wchodzenia na basen. Poniżej przedstawiamy atrakcyjny cennik.

Normalny Ulgowy Os. niep.
15,00 zł
12,00 zł
12,00 zł
Dopłata
0,60 zł / min
Skip to content